Skialpinismus

Zimní turistika se skiaplpinistickou výbavou, Vám nabízí nový druh sportu, který si určitě zamilujete. Jedná se o výlety ve vysokohorském prostředí, stranou od rušných sjezdovek. Sjezdy ve volném terénu, překonávání snadných překážek, přejezd ledovce, či návštěva horské chaty. Vzdálenosti se díky možnému sjezdu krátí více než napolovic, a umožní Vám podniknout vysokohorskou tůru, v kratším čase, v podstatně menší námahou.Nejnutnější výbavu Vám zapůjčíme, a výlet naplánujeme dle Vašich schopností a kondice. Nejdůležitějším aspektem je pěkné počasí, a provoz lanovek, tedy od prosince do dubna.

Přejezd ledovce Dachsteinu, 25 km freeride a sjezdovky

Na jižní straně Dachsteinského masívu, ve štyrském Ramsau, začíná jedna z nejhezčích skialpinistických túr Rakouska. Náhorní stanice Hunerkogel (2700m), je výchozím místem pro přejezd Dachsteinského ledovce. Mírný sjezd přes ledovec, 6 km freeridové sjezdovky k Ledovému jezírku, 1/2 hodinový výstup na horskou chatu Simony, a odtud, po krátkém občerstvení, jedete slalom mezi přírodními překážkami až na 11 km dlouhou, upravenou sjezdovku Kripensteinu.Poslední sjezd ve stylu obřiho slalomu až do Obertraunu (550 m), kde Vaše cesta končí.

Náročnost: Po krátkém zaškolení zvládnou túru i lyžaři průměrně zdatní. Celkový čas je 7 hodin, včetně dopravy a krátkých zastávek.